reklama3
uperposmob1

За 22-ри път турнирът „Детето риболовец може без дрога“ раздаде своите награди

Детето риболовец може без дрога

На 30 май за 22-ри път НЛРС-СЛРБ организира традиционния турнир „Детето риболовец може без дрога“. Състезанието се състоя на водоема „Езерото“, който се стопанисва от ЛРС-Трявна.

Както е обичайно, предния ден бе организирана викторина, на която малчуганите отговаряха на риболовни въпроси и спечелиха множество награди.

Турнирът събра 52 деца, като в него се включиха и съвсем малки риболовци, които не участваха в класирането, тъй като възрастовата граница е над 7 години.

Детето риболовец може без дрога

След изтеглянето на жребия, ръководен от съдията Иван Димитров, сигналът беше даден и риболовците заметнаха въдици. Разрешени бяха само плувки и по една кукичка, на която се закачваха шарани, каракуди, костури и платики.

Състезателите бяха затруднени от силния вятър, които им пречеше да заметнат плувките по-далече и на по-дълбоко.

Детето риболовец може без дрога

Най-голямата уловена риба бе 2,040 кг, за което бе предвидена специална награда, отличия бяха връчени и за най-малка риба и най-голям карък на състезанието.

Детето риболовец може без дрога

КЛАСИРАНЕ

Момчета индивидуално:

Детето риболовец може без дрога
  1. Виктор Данков
  2. Борис Петков
  3. Емил Николов

Момичета индивидуално:

Детето риболовец може без дрога
  1. Карина Иванова
  2. Дария Стоянова
  3. Иванела Стоянова

Отборно:

Детето риболовец може без дрога
  1. Трявна 6 в състав Емил Николов, Светослав Петков и Борис Петков
  2. Трявна 3 в състав Камен Нейчев, Никола Цанев и Виктор Славов
  3. Трявна 7 в състав Велизар Севдалинов, Никола Киряков и Борис Лазаров

За всички участници НЛРС-СЛРБ осигури грамоти и подаръци риболовни принадлежности, а купите на победителите връчиха председателят на Българската федерация по риболовни спортове и член на УС на НЛРС-СЛРБ Георги Михайлов, председателят ЛРС-Трявна Мирослав Милев и  кметът на Трявна Денчо Минев.

В КАРЕ

Председателят на БФРС Георги Михайлов:

„Искам да благодаря на всички участници, които се включиха в турнира и на Националното ловно-рибарско сдружение за организацията. На децата да кажа, че и този път не можаха да изловят всичката риба, но се надявам догодина да имат още по-голям късмет.“

В КАРЕ

Председателят ЛРС-Трявна Мирослав Милев:

„От години нашето сдружение организира детски риболовен турнир и се надяваме да стане традиционно. Когато ни предложиха от Националната организация да се включим като домакини в Националния турнир „Детето риболовец може без дрога“ и да слеем двата празника в едно, решихме, че така ще надградим.

Нашето сдружение стопанисва този водоем по договор с Община Трявна. Зарибяваме го и членовете на сдружението извършват риболов в него. Почистваме територията, опитваме се да създадем подходящи условия и за риболов, и за туризъм. „Езерото“ се превърна в една от атракциите на града.

Популяризираме турнира с плакати из Трявна, но използваме основно социалните мрежи. Работим много добре с общинското ръководство, което помага при нужда финансово и организационно. С двата големи риболовни магазина също имаме добро партньорство и те помагат със записването на участниците.“

Посетете нашата Фейсбук страница

reklama1
uperposmobile2
Дясно голямо – сингъл