ATN
zarimex_upperpos_mob

Сключен e договор за обезвреждане на остатъчни продукти от подхранването в защитена зона “Пирин буфер“

остатъчни продукти

В рамките на изпълнението на проект „Подобряване състоянието на Черния лешояд (А079 Aegypius monachus), чрез извършване на подхранване в площадка в защитена зона BG0002126 „Пирин буфер“ – област Благоевград, общ. Гоце Делчев, с. Брезница“, бе проведена процедура за избор на изпълнител с предмет: „Обезвреждане на остатъчните след подхранването продукти, от площадки за подхранване на лешоядни (хищни) птици“.

Процедурата е реализирана при условията на Постановление № 4 от 11.01.2024 г. на Министерския съвет чрез избор с публична покана.

В резултат на процедурата е сключен договор за извършване на услуга по събиране, транспортиране и обезвреждане на остатъчни странични животински продукти (СЖП), генерирани при подхранването на защитени видове птици на площадката в землището на с. Брезница.

Дейностите ще се изпълняват при спазване на всички приложими ветеринарномедицински и екологични изисквания.

Сключването на договора осигурява необходимата организация за екологосъобразно третиране на остатъчните продукти и допринася за ефективното изпълнение на дейностите по подхранване в рамките на проекта.

Проектът се изпълнява по процедура № BG16FFPR002-3.011 „Изпълнение на мярка 70 от Националната рамка за приоритетни действия за НАТУРА 2000“, в рамките на приоритет 3 „Биологично разнообразие“ на Програма „Околна среда 2021–2027 г.“, с бенефициент Национално ловно-рибарско сдружение „Съюз на ловците и риболовците в България“ (НЛРС – СЛРБ).

Стойността на проекта е 142 886,36   евро / 279 461,42 лв./, от които 100 020,45  евро /195 622,99 лв./  от Европейския фонд за регионално развитие за  региона в преход и 42 865,91   евро /83 838,43 лв./ национално съфинансиране от държавния бюджет на Република България за региона в преход.

Проектът е с период на изпълнение от 28.10.2025 г. до 28.10.2029 г. /48 месеца/ и се осъществява с финансовата подкрепа на Програма „Околна среда 2021–2027 г.“, съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие и Кохезионния фонд на Европейския съюз.

Посетете нашата Фейсбук страница https://www.facebook.com/lovIribolovBulgaria/

ATN
uperposmobile3