ATN
uperposmobile3

Внимание: На язовир „Копринка“ ловят маломерни амурчета

Поредица от актове са съставени от инспектори на ИАРА при проверка на любителите риболовци на язовир „Копринка“. Причината за това – прибиране в живарниците на недорасли бели амурчета от миналогодишното зарибяване.

Вярно, рибите вече са поотрасли, но все още не надхвърлят килограм и не влизат в допустимите мерни норми. Припомня­ме минималната граница за бял амур е 40 см дължина. В тази си възраст се хранят интензивно и налитат на предложените на въдиците примамки. Мнозина обаче забравят (или прене­брегват) разпоредбите на Закона и ги прибират.

От Централната рибно-опазваща организация, която сто­панисва рибните ресурси в язовира, умоляват да се прояви етичност и да не са прибират маломерни риби. Който не го прави ще си носи последствията.

За прибирани маломерни шаранчета са съставяни актове на любители риболовци и на язовир „Ястребино“.

Посетете нашата Фейсбук страница

reklama2
Hikmicro – Zarimex
Дясно голямо – сингъл