reklama3
Hikmicro – Zarimex

Готов е календарът за турнирите на НЛРС-СЛРБ по ловна стрелба

На свое заседание Комисията по „Ловна стрелба“ към УС на НЛРС-СЛРБ прие календара на тазгодишните състезания по ловна стрелба в дисциплините „Спортинг” и „Бягащ глиган”. 

Ще се проведат четирите регионални турнира в дисциплината „Спортинг”, както следва:

календар ловна стрелба
  • на 24 юни за Зона Североизток с домакин ЛРС-Силистра и за Зона Югоизток на стрелбищния комплекс на ЛРС-Бургас.
  • на 25 юни за Зона Северозапад домакин е ЛРС-Монтана, а за Зона Югозапад състезанието е в София. 

Финалът ще се състои  на 8 юли и негов домакин ще бъде ЛРС-Казанлък.

В дисциплината „Бягащ глиган“ комисията реши да се проведат два регионални турнира.

  • на 2 септември на стрелбищния комплекс на ЛРС-Бургас ще се състезават ловците от ловно-рибарските сдружения от Зона Източна
  • на 3 септември стрелците от  Зона Западна, като домакин ще бъде ЛРС-Дупница.

Финалът е на 16 септември на стелбищния комплекс на ЛРС-Велико Търново.

календар ловна стрелба

И в двете дисциплини по ловна стрелба всички участници за зоналните турнири и финални фази ще имат възможността в деня преди самите състезания да направят официална тренировка.

Едно от условията за стрелбищните комплекси, които имаха право да кандидатстват за домакинство на състезание в дисциплината „Спортинг“, бе да разполагат с минимум 3 странични машинки от стандартните за всяко стрелбище ( „Скийт”, „Трап” и „Двоен трап”).

Друго важно уточнение е, че схемата за стрелба в дисциплината „Спортинг“ на финала задължително се свежда до знанието на участниците непосредствено преди старта на състезанието. Целта е да се спази феърплеят и всички състезатели да имат равни условия, каквато е идеята на този вид стрелба. Схемата се сглобява от организаторите от НЛРС-СЛРБ и/или членовете на комисията, но не от домакините.

Очаквайте още подробна информация и наредба за провеждането на турнирите през 2023 г.

Посетете нашата Фейсбук страница

reklama2
uperposmobile2
Дясно голямо – сингъл