reklama2
Hikmicro – Zarimex

113 полудиви патици се доотглеждат за разселване в ЛРС-Горна Оряховица

113 полудиви патици на 30-дневна възраст получи сдружение „Ловно-рибарско дружество „Сидер войвода” в Горна Оряховица от производственото стопанство на „Сокол-БЛРС” ЕООД край Враца.

63 от птиците са осигурени по Националната програма за разселване на дивеч на НЛРС-СЛРБ.

Малките пернати ще бъдат доотгледани и после разселени във водоем в землището на гр. Долна Оряховица, където има подходящи условия за тях.

Това ще даде възможност на любителите на този дивеч в бъдеще по-малко да зависят от прелета на водоплаващи птици от север, който напоследък е много слаб заради по-високите зимни температури.
Горнооряховската ловна организация не пропуска ежегодно да разселва и друг пернат дивеч – фазани. Цифрите сочат, че от всички осем ловни сдружения във Великотърновска област от години дружините в Горнооряховска и Лясковска община купуват и разселват в ловните си полета най-много такива пернати.

Вероятно и това лято ще бъде същото.

Милка ДЕНЕВА

panair_goreBG
uperposmob1
Дясно голямо – сингъл