reklama3
Hikmicro – Zarimex

Хванат ли е сом световен рекордьор?

Бомбастична новина се появи в руски риболовен сайт, а от­там бързо дойде и при нас. Рибари са хванали огромен сом в Тайланд, с тегло от 300 кг и дължина от цели 3,5 м. При това става дума за любителски риболов със спортна въдица и за уловен обикновен европейски сом, каквито се подвизават на­всякъде из Стария континент. Не се съобщават повече подроб­ности около улова и мястото на извадената риба. Но с такива впечатляващи габарити този сом съвсем спокойно може да претендира за званието „световен рекордьор“.

Все пак се уточнява, че местни експерти от Световния фонд за защита на дивата природа (WWF) са дошли на място и за закупили сома докато е жив. После са го превозили до един от аквариумите в Банкок, където щял да бъде голямата атракция.

Доколко тази новина е достоверна, а показаната снимка – ав­тентична, не се наемаме да отговорим. Във всеки случай сомът от снимката е много голям, независимо дали е от тайландски произход или е раснал на друго място по света.

reklama1
Hikmicro – Zarimex
Дясно голямо – сингъл