Ловците от ЛРС-Кърджали изпратиха сезона със здрави хора и големи печалби
„Поздравявам ви с успешното приключване на ловен сезон 2024/2025 г. Имаме добър отстрел, въпреки че е по-малък от сезон 2023/2024 г. Но най-важното е, че нямаме инциденти, имаше добро разбирателство между ловците и дружините – с тези думи председателят на сдружението на ловците и риболовците в Кърджали Васил Дончев се обърна към стотиците участници в традиционната ловна вечеринка.

Тя се състоя на 21 февруари в ресторант „Арпезос“, като припомни, че първата вечеринка се е провела през 1921 г.
През този сезон са отстреляни 345 диви свине – с около 180 по-малко от предходния. На първо място е ЛРД-Комунига – 62 броя, на второ ЛРД-Бойно – 53, на ЛРД-Паничково – 38, следват ЛРД-Боровица – 36 и ЛРД-Кърджали 2 – 34 броя. Десет са трофейните глигани. При хищниците са отсреляни 10 вълка.
„Шегобийците казват, че най-много лакърдии се разтягат преди избори и след лов. Ние с лакърдиите свършихме и се надявам скоро да не ги подновяваме. Това е вечер, в която вие трябва да разказвате своите подвизи. Това е място за пълна трапеза и добри приказки. Пожелавам на вас и на вашите семейства много здраве и догодина двоен отстрел“ – каза в приветствието си областният управител Никола Чанев.

Зам.-кметът на община Кърджали Даниел Делчев поздрави присъстващите от името на кмета и от свое име. Пожела много здраве на всички ловци и на техните семейства, следващата година да бъде по-успешна за всички ловци и риболовци.
Той връчи Наградата на кмета за „Най-добър ловец“ и „Най-добър риболовец“ за сезон 2024/2025 г.
Главният секретар на НЛРС-СЛРБ Даниел Тошков поздрави кърджалийските ловци за успешния сезон.

„Радвам се, че всичките сте тук здрави и задружни, бъдете винаги такива. От друга страна трябва да сме наясно, че в страната изпращаме един сезон, който е изпълнен с много инциденти с ловното оръжие, с много нещастни случаи. Моля през следващия сезон бъдете внимателни, помагайте на новите колеги, така че след лов да се прибираме живи и здрави вкъщи“ – заяви представителят на ръководството на Националното ловно-рибарско сдружеие.
Десетки ловци бяха наградени с грамоти. Връчи им ги Даниел Тошков. Отличени бяха хищничарите, отстрелялите вълци, добилите трофеи от сръндак, елен лопатар и дива свиня, вълк и чакал, оценени с медали.

Най-добър трофей от сръндак през този сезон има Белгин Мюмюн от ЛРД-Черноочене, от елен лопатар – Янко Димов от ЛРД-Перперек, от чакал Нурай Мустафа от ЛРД-Пчеларово, от вълк – Ергюн Мехмед от ЛРД-Комунига и от дива свиня Юсеин Шабан от ЛРД-Черноочене.
Всичките са получили златни медали. Сред отличените бе и ловният надзирател в сдружението Ферхад Ахмед за трофей от сръндак, оценен със сребро.
За първи път бе организирана томбола. Раздадени бяха над сто печалби, сред които имаше еленско месо, фазани, патици, шарани, книги, фланелки, ловни календари, ловни шапки, патрондаши, ловни ножчета, риболовни пръчки, макари, раници, жилетки, ловни брадви, патрони.

Най-голямата печалба беше ловна пушка, дарена от фирма „Вадон“. Председателят на ЛРС-Кърджали Васил Дончев лично я връчи на печелившия – младият ловец от ЛРД-Костино Хакан Мехмед. Печелившият билет беше изтеглен от Даниел Тошков.
Пушката отиде в добри ръце – Хакан Мехмед е отличен ловец, хищничар, участва с желание във всички ловностопански мероприятия.
Вечерта беше изпълнена с много настроение и наздравици. Кръшни ловджийски хора и характерни за района танци „разлюляха“ хотелски комплекс „Арпезос“.

Сред гостите бяха още кметовете на Черноочене Айджан Ахмед, на Ардино Изет Шабан, директорът на Областна дирекция по безопасност на храните д-р Георги Грозев, зам.-директорът на ОД на МВР Атанас Караиванов, директорът на ДЛС „Женда“ Радослав Боев, директорът на Дивечовъден участък „Студен кладенец“ и председателите на ловните сдружения в Момчилград, Крумовград, Ардино и Хасково.
Посетете нашата Фейсбук страница
Валери КОВАЧЕВ
Архив
Категории
Подобни новини
IN MEMORIAM – Почина председателят на ЛРС-Долна Митрополия Юри Манов
На 25 юни сутринта, след тежко боледуване към вечните ловни полета пое председателят на Сдружение „Ловно-рибарско дружество гр. Долна М...
Румъния – Отстреляха мечка след нападение над турист
Кафява мечка беше отстреляна на един от най-популярните планински пътища в Румъния – Трансфъгърашан, в района на язовир Видрару, след ...
В Кърджали учредиха регионален консорциум по проект „Мрежи в действие“
На 19 юни в Дома на техниката в Кърджали бе учреден Регионален консорциум от граждански организации по проект „Мрежи в действие“, осъще...
Дивата коза се върна в Берковския Балкан
След десетилетия отсъствие в Берковския Балкан отново бе посрещнат един от най-емблематичните обитатели на българските планини – диват...
Eпична битка с дива балканска пъстърва пред японска публика
Михаил Петров има двама скъпи гости от Япония, дошли у нас по негова покана и във връзка със съвместен бизнес в рибарския бранш. Разбир...
Лазар Добрич ловувал на бизони в прериите
" На изпроводяк българинът подарил коня си на бедния индианец Златния орел и го разплакал." - Любо Николов
Лазар Иванов Добрич (188...
Живко Джавгов спечели турнира „Компак Спортинг“ след драматична престрелка
Финалът на Националния турнир на НЛРС-СЛРБ по ловна стрелба в дисциплината „Компак Спортинг“ 2026 се проведе на стрелбищен комплекс „Ка...
300 полудиви патици разселиха в ЛРС-Пирдоп
На 18 юни ЛРС-Пирдоп разсели 300 полудиви патици, доставени със специализиран транспорт на фирма „Сокол-БЛРС“ от производственото стопа...


