ATN
uperposmobile2

Разселиха диви зайци на територията на три дружини в ЛРС-Ловеч

Фермено произведен див заек бе разселен на територията на три дружини в състава на ЛРС-Ловеч, съобщи за SLRB.BG специалистът по лова в сдружението Дико Йорданов. По десет заека намериха новите си местообитания в районите на дружините в селата Умаревци, Горан и Слатина, където повече от 80 ловци стопанисват дивечовите запаси.

34 диви зайци намериха новите си местообитания в района на ЛРС-Сливница

Разселването е извършено с цел опресняване на кръвта, задивечаване и поддържане на биоразнообразието, обясни инж. Йорданов. Средствата за дейностите – в размер над 4000 лв., са в изпълнение на чл. 65в от Правилника за прилагане на Закона за лова и опазване на дивеча и са собствени пари на трите ловни дружини.

ловеч диви зайци

На акцията по разселване присъстваха Ивайло Иванов от ДГС-Ловеч, Йонко Христов от РДГ-Ловеч, както и Дико Йорданов и председателите на дружините.

Преди около месец в трите селища са разселени и по 30 бр. фермено произведен ловен фазан, съобщи още специалистът по лова в ЛРС-Ловеч. Предстои разселване на яребица в други ловни територии.

ATN
Hikmicro – Zarimex
Дясно голямо – сингъл